Styczeń niemal za nami, ale na dobre decyzje biznesowe i odważne kroki nigdy nie jest za późno. Jeśli odkładasz swoje plany na bliżej nieokreślone „kiedyś”, warto to zmienić właśnie teraz.
Dolnośląski Fundusz Rozwoju działa po to, aby „kiedyś” stało się „już teraz” – konkretnie w najbliższych tygodniach i miesiącach 2026 roku. Przed nami wydarzenia, które realnie wspierają przedsiębiorców, startupy oraz sektor MŚP w regionie.
Poznaj 3 kluczowe inicjatywy, które warto wpisać do kalendarza.
Dolnośląscy Liderzy Biznesu 2026
Cykl spotkań dla MŚP
Start: 17 lutego 2026, Wrocław
Dolnośląscy Liderzy Biznesu to seria inspirujących spotkań skierowanych do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. To przestrzeń do:
· wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami,
· rozmów z ekspertami i praktykami biznesu,
· networkingu i poznawania realnych case studies dolnośląskich firm.
Inauguracyjne spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Bitwa o rację – sąd vs arbitraż vs mediacje”. Kolejne wydarzenia zaplanowano w formule prelekcji + strefa expo, łącząc wiedzę z praktyką. Więcej informacji: https://liderzybiznesu.dolnyslask.pl/
Wielka Bitwa o Startup – V edycja
Rywalizacja dla innowacyjnych zespołów
Termin zgłoszeń: do 31 stycznia 2026 (włącznie)
Finał: 11 marca 2026, Triqube Wrocław
Wielka Bitwa o Startup to już piąta edycja wydarzenia skierowanego do:
· studentów,
· absolwentów,
· młodych zespołów projektowych z Dolnego Śląska.
To przestrzeń dla innowacji, odwagi i przedsiębiorczej rywalizacji. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swoje pomysły, zdobyć cenne doświadczenie i rozwinąć projekty w realnym środowisku biznesowym. Rejestracja i szczegóły: https://bitwaostartup.dfr.org.pl/
Kongres MŚP
Największe wydarzenie dla firm sektora MŚP w regionie
II edycja: 8–9 października 2026
Kongres MŚP to największe wydarzenie integrujące mikro-, małe i średnie firmy Dolnego Śląska. To dwa dni wypełnione:
· wiedzą ekspercką,
· analizą trendów rynkowych,
· praktycznymi narzędziami do stabilnego i mądrego wzrostu,
· wartościowymi kontaktami biznesowymi.
Pierwsza edycja już za nami, a druga została oficjalnie zaplanowana. Wkrótce pojawią się pierwsze zapowiedzi agendy.
Śledź aktualności:
· Facebook: KongresMSP.DolnySlask
· LinkedIn: www.linkedin.com/company/kongres-msp
Więcej niż wydarzenia – realny impuls do rozwoju
To nie są tylko spotkania w kalendarzu.
To przestrzeń do inspiracji, rozmów i networkingu, które realnie przekładają się na decyzje strategiczne i rozwój firm w 2026 roku.
Zacznij działać wcześniej niż myślisz. Najlepszy moment na rozwój biznesu jest właśnie teraz.
