Grupa Kapitałowa PGE zacieśnia współpracę ze Scanway, piszą portale BiznesAlert.pl, Energetyka.pl, Wroclaw.pl i wnp.pl.

Do tej pory startup z Wrocławia sprawdził już laserowo stan turbin wiatrowych należących do spółki PGE Energia Odnawialna, a w planach ma także monitorowanie składu węgla w kopalniach z użyciem technologii stosowanej przez NASA na Marsie.

Scanway wspierany jest także przez nas.  W spółkę zainwestował bowiem DFR Inwestycyjny.

– Cieszymy się z wielopłaszczyznowej współpracy Scanwaya z Grupą Kapitałową PGE. To pokazuje, że pomysły, w które zainwestowaliśmy, mają potencjał do unowocześnienia wielkiego sektora polskiej gospodarki, jakim jest sektor energii – mówi Marek Ignor, prezes Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju.

Współpraca Scanway z PGE trwa od początku 2018 roku, kiedy to PGE Ventures, fundusz powołany w ramach Grupy Kapitałowej PGE, którego celem jest inwestowanie w startupy, zwrócił uwagę na potencjał wrocławskiej firmy. A jest on coraz większy. Przypomnijmy na przykład, że Scanway i German Orbital  w kwietniu 2019 r. podpisały list intencyjny, dotyczący prac nad projektem wysłania mikrosatelity na orbitę satelity Ziemi!  Plany współpracy są ambitne i angażują nie tylko reprezentantów spółki, ale również społeczność studencką! Miejsca na swoje projekty w satelicie księżycowym otrzymają dwa zespoły uniwersyteckie z Polski i Niemiec, wybrane w narodowych konkursach.

Technologie kosmiczne Scanway wdraża w ziemskich zastosowaniach. Są to: systemy skanowania 3D, technologie komputerowej i automatycznej obróbki obrazów, rozwiązania automatyki,  niezawodne systemy wizyjne.

Więcej: 

https://bit.ly/2GhdGTq  

https://bit.ly/2Sn0ktB

https://bit.ly/2XTY9DC

https://bit.ly/2JJSVSv