Tak Andrzej Lubin pisze o 365 Timing Economic Congress, który 21 i 22 listopada 2019 r. odbędzie się we Wrocławiu.
– To unikatowa impreza w skali kraju, platforma do dyskusji o kluczowych problemach globalnych i ich krajowym wymiarze, a także o codziennych wyzwaniach, jakim muszą stawiać czoła przedsiębiorcy – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Pierwszym wiodącym tematem będą megatrendy w gospodarce i to, co ze sobą niosą. Według prof. Andrzeja Kalety, rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu będą to: nowe dziedziny gospodarki, narastająca innowacyjność, narastająca globalizacja i konkurencja, rozwój świata internetowego, nowe wyzwania ekologiczne i społeczne związane z niespotykanym wcześniej kryzysem klimatycznym.

Drugi temat kongresu to człowiek jako wyzwanie dla współczesnych gospodarek.

– Jak postęp techniczny zmienia społeczeństwa? Co zamiast ekonomii dzielenia się? Jak w firmach zmieniają się role w zespołach w różnych fazach rozwoju przedsiębiorstwa? Jakie mamy oczekiwania wobec państwa, samorządu, instytucji i organizacji, a także przedsiębiorstw? Jak kształtować liderów procesów społeczno – gospodarczych?  -To tylko niektóre pytania, na które będą poszukiwać odpowiedzi uczestnicy kongresu – mówi Marek Ignor, prezes Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju, który wraz z UE we Wrocławiu organizuje wydarzenie. 

W programie kongresu zaplanowano dwie sesje plenarne i osiem paneli dyskusyjnych. Dodatkowo, w strefie networkingowej „Level Up! Innowacja i Inspiracja”, będzie można podyskutować, nawiązać kontakty oraz zobaczyć prezentacje finalistów konkursu na najciekawsze pomysły startupowe. Program imprezy został pomyślany tak, aby przy okazji dyskusji o megatrendach uczestnicy mogli zdobyć użyteczne i inspirujące informacje, ułatwiające podejmowanie decyzji, a także planowanie ścieżki kariery.

Więcej:https://bit.ly/2JxivJK