Bioavlee, startup biotechnologiczny z Wrocławia, zwyciężył w MIT Enterprise Forum Poland. To jeden z największych w Polsce akceleratorów dla startupów technologicznych. Wrocławska spółka pokonała ponad 100 konkurentów.

To pierwszy startup, w który zainwestował DFR Inwestycyjny (spółka-córka DFR). Biotechnologiczna firma Bioavlee pozyskała 2 mln zł.  Dla DFR była to pierwsza inwestycja typu venture capital. 

– Uważam, że szczególną uwagę należy poświęcić spółkom innowacyjnym oraz tym z dużym potencjałem rozwoju, które będą budowały kapitał gospodarczy regionu. Jako partner publiczny chcemy wypełniać olbrzymią lukę kapitałową – mówił podczas podpisania umowy Marek Ignor, prezes DFR.   

W pipeline DFR ma obecnie ponad 60 podmiotów. Ich propozycje są szczegółowo analizowane zanim najlepsze projekty do trafią do inwestycji.

Bioavlee to spółka biotechnologiczna powstała w 2014 r. we Wrocławiu, twórca nowoczesnych urządzeń laboratoryjnych. Flagowy projekt spółki czyli urządzenie Avlee 650, będzie w szybszy, tańszy i dokładniejszy niż obecnie sposób wykrywać potencjalne skażenia produktów kosmetycznych, a w przyszłości również i spożywczych czy leków.

– Badamy widmo dyfrakcyjne drobnoustroju – mówi prezes Bioavlee Michał Wronecki i porównuje je do odcisku palca.  – Policja może w złapać dzięki niemu przestępcę, porównując znaleziony na miejscu zbrodni ślad z tymi zgromadzonymi w bazie. Podobnie będzie działać nasze urządzenie, rozpoznając poszczególne bakterie.

Gratulujemy sukcesu i przypominamy filmik o naszej współpracy: https://bit.ly/2RILwYV.