Blisko 150 dziekanów, rektorów, wykładowców, pracowników szkół biznesu i uniwersytetów z 30 krajów dyskutowało na konferencji CEEMAN we Wrocławiu o roli edukacji biznesowej. Temat wydarzenia: „Edukacja menedżerska dla zmieniającego się świata” koncentrował uwagę na globalnych zmianach i wyzwaniach, z uwzględnieniem zagadnień sztucznej inteligencji i kwestii zrównoważonego rozwoju.

Wiedza to dziś główny zasób ekonomiczny. Jak uczyć, żeby pokierować rozwojem młodych ludzi i ułatwić im sukces? Jak w procesie nauczania wdrażać nowe technologie? W jaki sposób kształtować kompetencje, żeby młodzi ludzie dali sobie radę w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym? Żeby byli na tyle kreatywni, by to otoczenie zmieniać?

27. doroczna konferencja CEEMAN współorganizowana z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, ważnym ośrodkiem edukacji, nauki i badań w Polsce, uzyskała patronat wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego. Dolnośląski Fundusz Rozwoju był partnerem konferencji, a wsparcia udzieliła Grupa Impel.

Poniżej przemówienie Marka Ignora, prezesa DFR, podczas otwarcia 27. Konferencji CEEMAN.