Nie minęło wiele czasu od inauguracji roku akademickiego, w której braliśmy udział jako instytucja otoczenia biznesu współpracująca również ze społecznością akademicką, a już prezentujemy nowy pomysł na zbliżanie środowisk naukowych i biznesowych.

Ogłaszamy konkurs na start-up. Zapraszamy studentów i pracowników naukowych, którzy mają ciekawy pomysł na biznes, ale nie wiedzą jak zacząć. Konkurs organizujemy wraz z sześcioma wrocławskimi uczelniami: Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Ekonomicznym, Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Przyrodniczym, Politechniką Wrocławską i Wyższą Szkołą Bankową.

Zatem: masz ciekawy pomysł na start-up, ale nie wiesz, jak zacząć? Zrób to z nami. www.dfr.org.pl/konkurs_startupowy

Zwycięzcy konkursów uczelnianych wezmą udział w wielkim finale podczas 365 Timing Economic Congress 21-22 listopada 2019 r. w Hotelu Haston City we Wrocławiu. Główną nagrodą finału będzie możliwość realizacji przedstawionego pomysłu wspólnie ze spółką DFR Inwestycyjny. Więcej o samym kongresie znajdziesz tu: www.365timing.pl

Właśnie poprzez swoją spółkę DFR Inwestycyjny, Dolnośląski Fundusz Rozwoju angażuje się kapitałowo w start-upy. DFR Inwestycyjny pełni rolę profesjonalnego funduszu inwestycyjnego. Finansuje przedsięwzięcia o różnym stopniu realizacji. Z takiego wsparcia mogą korzystać start-upy, które dopiero mają pomysł na biznes, pracują nad stworzeniem produktu lub usługi lub znajdują się w fazie rozwoju czy wczesnej ekspansji.

To wpisuje się w strategię działania DFR, który jako wyspecjalizowana instytucja finansowa pomaga w rozwoju właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw i w ten sposób realizuje strategiczną samorządową wizję rozwoju gospodarki Dolnego Śląska. Fundusz ma za zadanie zbudowanie wieloletniego systemu finansowania MŚP.