Już po raz szesnasty poznaliśmy liderów, którzy rozwijają, łączą i promują potencjał naszego regionu.  Podczas gali konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” wyróżniono i nagrodzono wizjonerów oraz liderów regionalnego biznesu, samorządności, innowacyjności. Kapituła konkursu doceniła najlepsze przedsiębiorstwa i samorządy wpływające na wzrost atrakcyjności biznesowej Dolnego Śląska. W finale tegorocznej edycji znalazły się dwadzieścia dwie firmy i samorządy z całego regionu. W czasie poniedziałkowej gali wręczono siedem statuetek i dwa wyróżnienia. Serdeczne gratulacje dla nominowanych oraz laureatów!  Cieszymy się, że mogliśmy być  Srebrnym Patronem tego konkursu.

– Na początku Dolnośląski Gryf był wręczany wielkim przedsiębiorstwom z tradycjami i dużym budżetem – powiedział Grzegorz Dzik, prezes zarządu Impel S.A., honorowy członek kapituły konkursu.  -Teraz nagrody otrzymują również firmy, których nie było jeszcze trzy lata temu. Ci, którzy są nowocześni, rozwinięci cyfrowo i często w bardzo krótkim czasie zdobywają pozycję globalnego dostawcy. Wygrywają dzięki technologii i często są znani nie tylko na Dolnym Śląsku, ale na całym świecie.

Prof. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przewodniczący kapituły konkursu, zwrócił uwagę na to, że Dolnośląskie Gryfy budują pomosty pomiędzy światem nauki, biznesu i samorządu.

-Te środowiska są obecnie skazane na siebie, choć jeszcze kilka lat temu wcale nie było to takie oczywiste – mówił prof. Kaleta.

Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, zwrócił uwagę na to, co nominowane firmy i samorządy robią dla regionu, ale też dla Polski.

-Dolny Śląsk jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, ale również w Unii Europejskiej. To ogromna zasługa właśnie takich podmiotów, jakie zostały nominowane do Dolnośląskich Gryfów. Bez względu na to czy jest to firma mała, średnia czy duża, wszystkich laureatów dzisiejszej nagrody charakteryzuje jedno słowo – rozwój. Cieszę się, że pozwala to naszym przedsiębiorstwom stawać się częścią światowej gospodarki.

Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza to konkurs, który po raz pierwszy odbył się w 2004 r. Od pierwszej edycji wśród nominowanych znalazło się już ponad 1500 dolnośląskich firm i samorządów. W 15 edycjach Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” statuetkę przyznano 83 firmom, 23 samorządom oraz 10 osobowościom Dolnego Śląska.

LAUREACI 2019:

Nagroda za innowacyjny biznes/rozwój

Infermedica Sp. z o.o.

Start-up Roku

Wyróżnienia dla SmarTech-IT Sp. z o.o. i BIOTTS S.A.

Nagroda za działania proekologiczne

Ultimo S.A.

Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcie angażujące społeczność lokalną

Gmina Miasto Świdnica

Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego

CCC S.A.

Dolnośląski Produkt Roku

Laparo Sp. z o.o.

Skuteczna Kampania Marketingowa

Vantage Development S.A.

Wizjoner Przestrzeni

Atlas Ward Polska Sp. z o.o.